Национална младежка среща в Малчика, 27. февруари – 01. март 2026 година

Младежките срещи са ни любими събития, на които отиваме, за да се заредим изцяло с позитивна енергия. Петък привечер на 27 февруари тръгнахме към Малчика, където ни посрещнаха о. Ремо и вече пристигналите преди нас с. Надя и младежите от Царев брод, както и о. Салваторе с младежите от Ореш., а малко след нас дойдоха и софиянци. Вечеряхме, след което имахме вечерна молитва в Църквата, а като за финал на хубавата вечер се впуснахме в разговори и игри.

Събота пристигнаха и останалите младежи от Видин, Севлиево и Свищов. Започнахме разбира се с молитва и продължихме с кратка игра за запознанство, на която отговаряхме на въпроси и ако отговорът беше да се приближавахме към средата на кръга. Тази игра беше с чудесна цел, а именно да ни покаже, че Бог ни обича точно такива, каквито сме.

Продължихме с три абсолютно различни, но еднакво вдъхновяващи свидетелства. Благодарение на тях си припомнихме, че Бог присъства в живота на всеки по различен начин, най-силно се усеща в момента, в който имаме най-голяма нужда, точно по начин, който е най-подходящ за нас. В ранния следобед имахме Светата Литургия, за да чуем Божието слово и да отворим още по-широко сърцата си за Бог. След нея имахме разделение по групи, където споделяхме и обсъждахме какво ни е вдъхновило и за личния ни опит с Бог. Тази част е любима на всички, защото именно тук се чувстваме напълно спокойни да говорим спокойно за вярата си в Бог.

Срещата приключи с усмивка и благослов. Вечерта младежите от Стара Загора и о. Петр Цвъркал отпътувахме към Плевен, където посетихме светилище на Дева Мария от Фатима .Чухме историята на Църквата и я разгледахме. Посетихме и сестрите на Майка Тереза, които ни посрещнаха с топла усмивка и ни нагостиха с вкусна вечеря. След това се върнахме отново в Малчика. Неделя станахме по-рано и отпътувахме към Велико Търново, където имахме кръстен път и Света Литургия, след което малка почерпка от домакините. След почерпката тръгнахме към вкъщи. Благодарим на Бог за хубавата среща, добрите хора, с които се видяхме, топлите емоции и за това, че винаги е с нас.

Роси

Comments are closed